Sympatický web pre zmysluplný neziskový projekt

@Spolu Bližšie
  • #Web
  • #SEO
Občianske združenie Expression OZ registrujeme už dlhú dobu. Jeho členovia tvoria zmysluplné aktivity a pomáhajú mladým nájsť svoju tvár. My sme im pomohli vytvoriť web pre projekt Spolu Bližšie, ktorý odprezentuje ich prácu – a stihli sme to za rekordný čas.  

Mladí, pre ktorých nič nie je problémom

Ak chcete vedieť, ako sa robí kvalitná práca s mládežou, skúste zablúdiť do Spišskej Belej. Toto nenápadné mestečko ukrýva partiu ľudí, ktorí si povedali, že krčmy v ich meste potrebujú nejakú zdravšiu alternatívu, ktorú by si mladí ľudia mohli vybrať. Začali teda spolupracovať s mestom a starú barabizňu uprostred mesta prerobili na fungujúci klub pre mládež. Neskôr začali písať projekty vo väčšom, vďaka čomu nedávno otvorili ďalšie poschodie v budove – tentokrát priestor pre semináre a konferencie.

Takéto skvelé portfólio však treba patrične odprezentovať – preto na tvorbu webu oslovili nás. Zadanie bolo jasné: nech je to pekné, moderné, obsažné a… nech sa to stihne do konferencie, ktorá je o tri týždne. „To sa dá, však?“ Jasné!


Počkať, dokedy? 👂

Zožeňme podklady a poďme to nasekať 🪓

Výhodou práce na projektoch s aktivistami a dobrovoľníkmi je, že máte k dispozícii miniarmádu ľudí, ktorí vedia, čo je zodpovednosť. Ak sa s nimi dohodnete na tom, že do piatich dní potrebujete aspoň surové texty pre web, budete ich mať. Sú skvelí! 💪

Na nás ostala úloha navrhnúť informačnú architektúru, odsledovať si projektovú dokumentáciu a povinné brandové položky, zeditovať texty copywriterom, pripraviť jednotlivé podstránky a naplniť ich, upraviť SEO – jednoducho chuťovky. 🍇

Ako bonus sme preklopili niektoré články zo staršieho webu, vytvorili jazykovú mutáciu a pripojili feedy pre FB stránky, takže sa príspevky zobrazujú priamo na hlavnej stránke. Zároveň sme si museli dať pozor, aby bol systém dobre vyladený a aby sme ho zbytočne neprekombinovali, pretože spravovať si ho budú dobrovoľníci – musia sa v ňom preto vedieť vyznať.

Hotovo, web môže ísť von. 👉🚪 Konečný čas pod tri týždne? Splnené! ✅