Šťavnatý webový zážitok pre Tatrakon

@Tatrakon
  • #Web
  • #Eshop
Web pre estetickú kliniku musí byť estetický, pre technologickú firmu musí mať nejaké vychytávky, a pre výrobcu jedál – nuž, musí vám zachutiť na prvý pohľad. A presne o také čosi sme sa pokúsili s klientom Tatrakon. Tak dobrú chuť.  

Spoločnosť Tatrakon je legenda. Kto nepozná pochúťky ako Morca-Della alebo Pali nátierka, akoby ani nežil na Slovensku (alebo možno v Československu? 🤔). Tento výrobca radostí pre žalúdok si však uvedomuje, že iba zo sentimentu časov minulých sa žiť nedá – preto neustále hľadá, mení, inovuje.

A preto sa rozhodol aj pre nový web resp. e-shop, ktorý má za úlohu odprezentovať jeho ponuku (a tá je bohatšia, než by si ktokoľvek myslel). Je to komplexná robota, ktorá si bude vyžadovať dobre navrhnutý systém, a v neposlednom rade vizuál, pri ktorom sa človeku začnú zbiehať slinky.

A recept na výzvu pre BRICKS webový tím je na svete. Tak sa do toho zahryznime. 🍝

Predávať chutné jedlo? Aj na to treba kvalitný web

Hoci sme už spomínali, že spoločnosť Tatrakon nezaspala na vavrínoch a snaží sa modernizovať v každej oblasti, neznamená to, že svoju históriu a dôveryhodnosť hodí cez palubu. Dizajn celého e-shopu sme preto po dohode s klientom ladili do tradičnejšieho folkového strihu.

Červenej farbe sme dali priestor len mierne, namiesto nej sme nechali vyniknúť zaujímavú kombináciu fontov.

Z pohľadu programátorskej náročnosti bolo dôležité neurobiť zásadnú chybu. Potraviny sú vďačným predmetom obchodu (a tieto obzvlášť 👌), až príliš často však platí, že nedotiahnutá rýchlosť, responzivita či chaotické ovládanie dokážu od kúpy odradiť aj tých najvytrvalejších hladošov. Dizajn nám preto vypracoval náš špecialista v úzkej spolupráci s programátorom a za pravidelného prísunu pripomienok od klienta. Po niekoľkých kolách bol dizajn vyladený a prešli sme na programátorskú činnosť.

Keďže to ani zďaleka nie je náš prvý e-shop, programátor už vedel, kde by mohli ležať „míny“ 💣 a obratne sa im vyhol. Dôležitou súčasťou webu je tiež Instagram feed, ktorý zobrazuje posledné príspevky z tejto sociálnej siete priamo na hlavnej stránke webu – s nastavením sa vždy treba trochu vyhrať, ale keď je to hotové, vyzerá to veľmi dobre, čo poviete? 😉

Ak potrebujete takýto alebo podobný web , ozvite sa nám. Spolu sa pozrieme na to, či pre vás vieme pripraviť zmysluplné riešenie, a ak áno, radi pre vás čosi vymyslíme. 🎨