Aj bazény si zaslúžia prémiový web

@Viking
  • #Web
  • #PPC
  • #SEO
Ak chcete najlepšie bazény a vírivky, aké sa dajú zohnať, idete za nimi. Pre Bazény Viking sme pripravili nový web a výkonnostné kampane. 

Klient nám priniesol zaujímavý projekt a množstvo kvalitného fotomateriálu. Našou prácou bol vytvoriť z jednotlivých súčastí prezentačný web, na ktorom bude odprezentované všetko so všetkým pekne sedieť.

Jednoducho, dodať všetkému systém a harmóniu. Vytvoriť vizuálne príťažlivý web nie je žiaden wellness, ale naši programátori v týchto veciach vedia veľmi dobre plávať.

Web: Prémiovosť a minimalizmus patria k sebe

Základným zadaním pre tento web bola prehľadnosť. Klient v tomto segmente neponúka stovky podobných produktov; a tie, ktoré ponúka, majú svoje špecifiká.

Aby sme sa vyhli množstvu neprehľadných kategórií, produkty sme si najprv „nanečisto“ rozdelili na papieri s klientom, keďže ten najlepšie vie, akému rozdeleniu budú klienti dobre rozumieť. Informačnú architektúru webe sme dokončili s pomocou náśho UX dizajnéra.

Ten navrhol používateľský zážitok podľa toho, ako sa na webe bude používateľ hýbať, ako bude postupovať od návštevy hlavnej stránky až k detailom konkrétneho produktu, ku kontaktným informáciám a k odoslaniu dopytu. Texty v rámci ovládacích prvkov stránky sme sa snažili minimalizovať, aby sa návštevník nestrácal v ovládaní webu a mohol ísť priamo k dôležitým informáciám. Webu sme dizajnovo ozvláštnili úpravou jednotlivých ovládacích prvkov.

Nový web musí predávať – a s tým nám pomôžu PPC kampane

Zadaním klienta bolo získať stanovený počet dopytov pre každý kalendárny mesiac. Tak aby bolo na Mikuláša za čo kupovať deťom sladkosti. 🙂 Základným kameňom úspešnej komunikácie v online prostredí je kvalitná vstupná analýza a výber správnych komunikačných kanálov. V rámci rozhrania Google ADS sme sa rozhodli pre kombináciu reklám vo vyhľadávacej sieti a obsahovej sieti.

Vyhrnuli sme si rukávy a pustili sme sa do analýzy cieľovej skupiny, kľúčových slov ako aj analýzy dát v Google Analytics. Získané dáta nám pomohli určiť štruktúru účtu, cielenie, wording či štruktúru kľúčových slov pre jednotlivé reklamné skupiny a kampane.

Tu však naša práca ani zďaleka neskončila. Stanovené ciele bolo treba premietnuť aj do nastavení cieľov v Google Analytics a následne ich preniesť aj do Google ADS, tak aby sme na základe atribučných modelov dokázali vyhodnotiť úspešnosť kampaní a plnení cieľov stanovených klientom.

Vysoké percento používateľov však po prvej návšteve webu väčšinou neskončí na zozname spokojných zákazníkov. Preto je dôležité myslieť aj na remarketing, ktorý nám pomáha opätovne osloviť používateľov, ktorý na webe boli, vykonali určitú akciu alebo sa “zasekli” v určitom bode nákupného procesu. Takýmto spôsob vieme aj tých nerozhodných “potlačiť” k nášmu cieľu – predaj.

PPC kampane máme naozaj radi a tak ako sa aj záhradkári starajú o svoj záhon aj my sa staráme o kampane našich klientov. Ich pravidelnou optimalizáciou, A/B testovaním a spätnými analýzami.

A čo výsledky? Bude na sladkosti? Nuž, pozrite sa sami.

Results

174% Medziročný nárast vyplnených formulárov
88% Medziročný nárast telefonických kontaktov
255% Medziročný nárast dopytových e-mailov