Rezort, ktorý má (úplne) všetko

@Rezort Apartmány Hrabovo
  • #Web
  • #Social
Recenzie, aké pravidelne dostáva od svojich návštevníkov tento liptovský rezort, by mu mohli závidieť aj najluxusnejšie slovenské hotely. My sme sa mali postarať o to, aby sa o tom vedelo v každom kúte Slovenska. 

Rezort Apartmány Hrabovo je takým malým úkazom. Umiestnený v srdci panenskej prírody Veľkej Fatry, neďaleko mesta, uprostred lesa, s vlastným jazerom, lyžiarskym svahom, vlastným wellness s vírivkou… nežartujeme, toto všetko je tam. Tento rezort je srdcovou záležitosťou najmä pre rodiny z celého Slovenska, ktoré sa tam rok čo rok vracajú a nechávajú (nielen) na sociálnych sieťach pochvalné komentáre.

Každý dobrý projekt však z času na čas potrebuje „refresh“ – a ani tu to nebolo inak. Komunikáciu na sociálnych sieťach sme nastavili tak, aby bola pre divákov ľahko zapamätateľná a svieža.

Klienta oslovila natoľko, že sa rozhodol investovať do webu, ktorý sa bude niesť v duchu tejto komunikácie. A my sme sa doň pustili.

Web: jednoducho to, čím sme výnimoční

Keď ste rezort s takýmto okolím a možnosťami, nie sú potrebné žiadne siahodlhé brainstormingy. Ide sa po podstate. Potrebujete web, ktorý je rýchly, má jednoduché používateľské prostredie a dominantné miesto v ňom zohrávajú kvalitné vizuály. Do rezortu sme preto poslali nášho fotografa, aby z tohto miesta vyťažil, čo sa dá.

Medzitým sme vytvorili základy pre web – keďže ubytovacie zariadenia patria medzi našich častých klientov, nebol to veľký problém. Sme pripravení aj na tvorbu rezervačného systému, v tomto prípade však chcel klient implementovať iné riešenie, a tak sme hotový dizajn naprogramovali a samostné spárovanie s rezervačným systémom uskutočnila iná spoločnosť.

Iste ste si aj sami pri prezeraní tohto webu uvedomili, že kvalitné vizuálne materiály (fotky, videá) sú ťahúňom príťažlivosti celého webu. Je to vec, ktorá brzdí mnohých podnikateľov, keďže investícia do profesionálneho fotografa nie je lacný špás. Ak si však web predstavíte s fotografiami z mobilu či dokonca z fotobanky, web stratí 80 % svojho cvengu. Ak si brúsite zuby na nový web, myslite na to.

apartmanyhrabovo.com

Komunikácia: celé Slovensko na jednom mieste

Tvorba komunikačnej stratégie a obsahu pre sociálnej siete je niekedy fuška. Keď napríklad nemáte pekné miesta, ktoré by ste ukázali, či príjemný interiér alebo recenzie spokojných ľudí, nejednému social media managerovi vybehnú na čelo kropaje potu.

Vtedy je tvorba celej marketingovej komunikačnej stratégie postavená na hľadaní správneho insightu. Toto však rozhodne nie je ten prípad.

Rezort Apartmány Hrabovo už celé roky navštevujú ľudia, ktorí v ňom boli spokojní, a často aj opakovane píšu spokojné recenzie. Interiér zodpovedá dobe a nájdete v ňom všetko čo potrebujete. A okolie – to je samostatná kapitola. Keď je teda k dispozícii dostatok materiálu nepotrebujete znovu vynájsť koleso. Stačí sa držať vecí, ktoré sú nespornými výhodami rezortu a obsah sa takpovediac pripravuje sám. Hrady, pamiatky, skanzeny, národné parky… všetko, čo len chcete.

Samostatnou kategóriou je vizualita a wording – teda to, ako budú vyzerať príspevky a ako naformulujeme komunikáciu s cieľovou skupinou tak, aby nepôsobila umelo. Rozhodli sme sa ísť minimalistickou cestou. Grafiku sme doplnili o hnedú farbu z loga a o zvyšok sa majú vždy postarať prvotriedne vizuály nafotené profesionálnym fotografom. Klient nám po niekoľkých rokoch spolupráce vyšiel v ústrety aj súhlasom na nafotenie nového balíka fotiek, vďaka ktorému vyzerajú vizuál opäť sviežejšie – a interakcií je viac. Na otázky či pochvaly v komentároch pravidelne odpovedáme – a niekdy aj v poľskom či maďarskom jazyku.