Teplická cesta 2, Poprad
Priemyselný obvod – Západ
Ak ste si túto značku až doposiaľ mýlili s jej americkým menovcom, odteraz už nebudete. Na Slovensku máme firmu, ktorá má dosť energie na to, aby k nám priniesla ekologickejší svet. A my tú energiu máme preniesť na ich nový web.
TESLA Blue Planet je spoločnosť so 70-ročnou (a veľmi úspešnou) históriou zameranou na komplexné energetické riešenia a realizáciu energetických projektov na kľúč. Klient nás oslovil na základe našich referencií, ktoré sa mu páčili a zaujali ho moderným, jednoduchým a čistým štýlom. Presne tak si predstavoval aj svoj nový web.
Až potiaľto to pôsobí naozaj romanticky. Potom sme sa však ponorili do ich portfólia a zistili sme, že každý z veľkého množstva skvelých produktov, ktoré vyvíjajú, musí byť dostatočne reprezentovaný. Ale ako?
Hlava čistá? Notebooky a smartfóny nabité? Tak ideme na to!
Viete, ako sa robí web pre spoločnosti venujúcu sa energetike? Presne tak, ako pre každú inú. Na začiatku musíte mať jasne definované, čo chce klient týmto webom dosiahnuť a koho chce osloviť.
Bude to web primárne pre verejnosť, aby sa mohla dozvedieť o tom, čomu sa spoločnosť venuje? Chceme pomocou neho oslovovať firmy s našimi riešeniami pre ich biznis? Sú našou primárnou cieľovou skupinou koneční spotrebitelia?
Keď máme zodpovedané tieto otázky, môžeme sa začať venovať celkovému obsahovému a formálnemu rozvrhnutiu webu. Väčšie spoločnosti majú svoju korporátnu identitu väčšinou už definovanú (a tak to bolo aj v tomto prípade), takže farebnosť a dizajn stránky nebol veľkou témou. Klient však uvítal náš návrh, aby sme niektoré časti stránky „rozpohybovali“ animáciou. Procesy, ktoré stoja za jednotlivými produktmi, tak dostali svoju živú podobu, vďaka čomu môžu návštevníci lepšie pochopiť, ako fungujú.
Na webe sa nachádzajú sekcie určené pre:
Súčasťou celého procesu tvorby webu bolo aj niekoľko pripomienkových kôl s klientom (online aj osobne), v rámci ktorých sme si s klientom prešli zapracované zmeny a potvrdili, resp. upravili tie nasledujúce. Niekedy sme počas nich dokonca vymysleli najlepší typ zobrazenia či riešenie, ktoré bolo zapracované do finálnej podoby.
Keď totiž tvorí web iba agentúra, je to rovnako náročné, ako keby ho tvoril iba klient. Vzájomne sa potrebujeme, aby sme priniesli najlepší výsledok. A tu bol klient taký ústretový, že pripomienkové kolá boli niekedy dokonca až zábavou. Finalizácia tohto webu sa tak premietla priamo do nového zadania – takéto spolupráce máme naozaj radi.
Súčasťou zadania bola aj optimalizácia pre vyhľadávače (SEO), s cieľom zabezpečiť čo najlepšie výsledky v organickom vyhľadávaní už po prvej indexácii webu. Naši SEO špecialisti, nabití fotovoltaickou energiou :), sa do toho s radosťou pustili. Pre fajnšmekrov spomenieme, že náplňou práce bola optimalizácia textov, tvorba nadpisov a meta popisov či optimalizácia obrázkov. Všetko v angličtine, ale to pre nás samozrejme nie je žiadny problém.
Pri SEO optimalizácii klademie dôraz na rýchlosť webu a relevanciu obsahu. Ak sa tieto esencie spoja s dobrým UX a UI riešením, webová stránka má potenciál na dobrý ranking v rámci vyhľadávacích nástrojov. Táto kombinácia následne presahuje aj do efektivity PPC kampaní. Tvorba web stránky je teda komplexný proces, pri ktorom netreba zabúdať na dlhodobé ciele a stratégiu podniku. Či sa nám to podarilo? To si povieme v prípadovej štúdií už o niekoľko mesiacov.